Den Země – výsledek akce

Sobota 31.3.2012

Počasí a zřejmě i změna původního termínu udělaly své. Na náměstí se 31. března sešlo jen pár dobrovolníků. Ti se rozdělili do několika skupin a vyrazili za odpadky do okolí.

První skupina absolvovala trasu po heřmanické silnici nad Vítovkou a pak přes Vítovku k betonárce na Vítovské ulici. Je k neuvěření co všechno lze sesbírat ve třech lidech. Bylo toho asi 30 pytlů a pneumatiky. Nejvíce odpadků z toho leželo v lese nad Vítovkou kde se ještě nikdy sběr nerealizoval.

Trasu kolem pily v Loučkách včetně terasy pod náhonem (od 4. splavu po kluziště) a kolem areálu Optimitu a řeky Odry absolvovala v pěti lidech druhá skupina. Ta sesbírala dohromady dvě velké hromady všeho možného včetně pneumatik. Hromadu odpadků kolem garáží na Nadační ulici snad ani nešlo zlikvidovat. Stejný problém byl i u garáží u Stodolního potoka a u garáží nad náhonem pod panským dvorem Meierhof. Do akce se v sobotu zapojili i myslivci úklidem svého areálu a jeho okolí.

V pátek 30. března skupina pěti dobrovolníků vyklidila od odpadků příkopy od žst. Klokočov k žst. Heřmánky. Jeden účastník vysbíral také okolí žst. Klokočov až ke klokočovské křižovatce. Sesbíráno bylo kolem dvaceti pytlů odpadků. Oproti předchozímu roku jich bylo tedy méně.

Jako každý rok, tak i letos, se do akce zapojil pan Josef Klézl, který společně s dětmi vyčistil úsek 4 km silnic a lesních cest v okolí Veselí. Celkem nasbírali tři autové vozíky plné odpadků.

Comments are closed.

-->