Přespání ve štole

Čtvrtek 9.2.2017

Ze soboty 18.2. na neděli 19.2.2017 se vypravíme přenocovat do jedné z místních štol. Pojedeme vlakem s odjezdem v 15.16 hod. ze Suchdolu nad Odrou, v 15.31 hod. z Oder, v 15.38 hod. z Jakubčovic nad Odrou a v 16.01 hod. z Vítkova do Budišova nad Budišovkou. Tam si případně ještě nakoupíme.

Z Budišova nad Budišovkou půjdeme pěšky do cílové destinace, kde se v naší oblíbené restauraci posilníme a ohřejeme před závěrečným pochodem ke štole. Do štoly se přesuneme k přespání až po setmění. Je možno jet i autem, které si můžete nechat odstaveno buď u restaurace nebo u točny s autobusovou zastávkou. Pěší účastníci pak jistě uvítají, pokud jim motorizovaný a ochotný účastník přepraví bagáž v neděli do Čermné k vlaku. Předem děkujeme.

Foto: Petr Lelek

Nad ohněm budeme vařit nejdříve v neděli ráno, proto je třeba si vzít zásobu pitné vody z místní restaurace. Nezapomeňte také na igelit, karimatku nebo nafukovací lehátko, celtu nebo deku na zakrytí proti vlhkosti a teplý spací pytel. Vše si poneseme na zádech, a proto si vemte pohodlný batoh. Podle počasí se vybavte dostatečně teplým oděvem a pohodlnou obuví.

V neděli ráno po teplé snídani pěšky vyrazíme do Čermné ve Slezsku na vlak ve směru Suchdol nad Odrou v 11.51, 15.51 nebo 17.51 hodin.

Účast na přespání ve štole je na vlastní nebezpečí !

Comments are closed.

-->