Ukončovačka 2015

Pondělí 21.12.2015

V úterý 29.12.2015 půjdeme na tradiční Ukončovačku, aneb pěší výlet s konzumací tuhých i tekutých zbytků z Vánoc a s veselou náladou. Sraz účastníků bude ve Spálově u obecního úřadu v 8.45 hodin. Ze Spálova půjdeme po trase Oderské mlýnice do údolí Něčínského potoka (pokud nebude sníh a kluzko, můžeme sejít i přes Častochovské kamenné moře) a do údolí řeky Odry k Mannově studánce a pak ke Skále Panny Marie. Ve zdejším hotelu budeme mít připraven tradiční guláš a občerstvení. Po dostatečném osvěžení se vydáme do Heřmánek na vlak. Trasa je dlouhá asi 12,5 km a půjdeme po nezpevněných cestách. Oheň si uděláme u Mannovy studánky, ale moc se nacpávat nebudeme, ať zvládneme ten guláš.

Foto: Petr Lelek

Do Spálova pojedeme autobusem s odjezdem v 8.20 hod. z Oder, autobusového stanoviště a s odjezdy v 8.26 hod. z Louček, zast. osada, v 8.28 hod. z Jakubčovic nad Odrou, ROMO, v 8.30 hod. z Jakubčovic nad Odrou, požární zbrojnice a s příjezdem do Spálova, obecní úřad v 8.39 hod. Do Oder je možno přijet od Suchdolu nad Odrou vlakem s odjezdem v 7.14 hod. a s příjezdem do Oder v 7.28 hod. Od Vítkova můžete přijet autobusem s odjezdem z Vítkova v 6.50 hod., z Klokočůvka v 7.15 hod. a s příjezdem do Jakubčovic nad Odrou k požární zbrojnici v 7.23 hod. Domů můžete jet vlaky s odjezdy z Heřmánek na Suchdolu nad Odrou ve 14.20, 16.17, 18.17 nebo ve 20.17 hod. a na Vítkov ve 13.45, 15.45, 17.43 nebo v 19.45 hod. Do Vítkova je možno jet i autobusem s odj. v 15.20 hod. z Klokočůvku.

Výbor ZO ČSOP Odry děkuje všem členům (z Oderska i Fulnecka) i našim příznivcům za celoroční práci pro přírodu i za společnou pohodu a všem přeje příjemný předvánoční čas, pohodové Vánoce a do nového roku hlavně hodně zdraví, štěstí a pohody a jen samé úspěchy při ochraně naší pěkné přírody.

Comments are closed.

-->